Rozhovory

Jméno Pavel Klásek nemusí znát tolik lidí. Když ale zmíníme „nicky“ paklik a shimmell, pod kterými zavěšuje svoje fotky do internetových galerií, bude víc lidí vědět, o kom je řeč. Respektive, s kým je řeč.

e 17.9.2018 fvhumanik 4 Články, Rozhovory, Upoutávka na homepage

Má nutkání zachytit téměř vše kolem sebe a svoje fotografie vnímá jako malé výseky z toho velkého panoptika jménem Život.

e 14.6.2016 fBuky 4 Články, Donaha, Rozhovory

Jeho cílem je zůstat při síle, aby na své životní cestě udržel v ruce fotoaparát a mohl zachytit zázraky ve všednosti. Fotografování je pro něj škola pokory a velké osobní uspokojení. Dnes v Donaha fotograf, pro kterého není problém fotografovat třeba i odpadkovým košem.

e 9.6.2016 fBuky 4 Články, Donaha, Rozhovory

Jeho fotografie mají náladu smutnou i veselou, tak jako život sám, tak jako autor.

e 31.5.2016 f-naty- 4 Články, Donaha, Rozhovory

Pri pohľade na jeho obrazy divák ani nachvíľu nepochybuje, že sa díva nie len na skvostné výtvarné dielo, ale zároveň nazerá do najtajnejších, a napriek žiarivým farbám i do najtemnejších zákutí ľudskej duše.

e 6.5.2016 fEvla 4 Články, Rozhovory

Považuje se za díl společné skládanky lidstva a rád by zanechal svou originální stopu ve fotografii. Úspěchem je pro něj ráno vstát a jít fotografovat.

e 3.5.2016 f-naty- 4 Články, Donaha, Rozhovory

Fotografka v dnešním DONAHA dokáže při naprosté koncentraci u fotoaparátu zabrzdit tok svých myšlenek, kdy přestává vnímat běh času. Důležitější než finanční motivace a vlastní prezentace je pro ni svobodná volba toho, co a jak bude fotit.

e 19.4.2016 fBuky 4 Články, Donaha, Rozhovory

Matthew Thompson is an American photographer currently living in Ostrava. He likes people but is not interested in individual stories. He is chasing the mystery, the contradiction, the feeling. You can learn more about his life and work in the interview by Tomas Hudecek.

e 14.4.2016 fRed Aktor 4 Články, English, Rozhovory J

Jako dítě si myslel, že se popelář nemusí mýt. Dnes už ví, že tomu tak opravdu není. V oranžové vestě v časných ranních hodinách ho můžeme potkat na ulici netradičně s fotoaparátem v ruce. Dokumentuje se sobě vlastní poezií prostředí, ve kterém mnozí žádnou krásu nevidí.

e 5.4.2016 fBuky 4 Články, Donaha, Rozhovory

„Sebevědomí, svoboda a elegance. S tím můžete získat v životě vše.“ Seznamte se s francouzskou návrhářkou Yokou Solou, která ráda vnáší do životů žen krásu a sebedůvěru.

e 31.3.2016 f-naty- 4 Články, Rozhovory

Stojí před objektivem nejraději nahá. Přiznává se k exhibicionismu a nahotu vnímá jako přirozený a čistý  projev svobody a rebelie zároveň.

e 22.3.2016 fBuky 4 Články, Donaha, Rozhovory

Both poetic in words and in pictures, Viki Kollerova’s black and white images are raw, haunting and provoking.

e 18.3.2016 f-naty- 4 Články, English, Rozhovory