Přeskočit na obsah

Tajemství sofistikovanosti

„Sebevědomí, svoboda a elegance. S tím můžete získat v životě vše.“ Seznamte se s francouzskou návrhářkou Yokou Solou, která ráda vnáší do životů žen krásu a sebedůvěru.

 

Yoko, měla jsem možnost vyzkoušet si tvé luxusní dámské prádlo na vlastní kůži. Musím uznat, že je velmi sofistikované. Proč je tak jedinečné?

dubai set

A dream night in Dubai

Děkuji ti Natálie, je to pro mě skutečná pocta, protože sofistikovanost miluji. Je to něco, co mám v móde ráda, všechny ty drobné detaily, originalitu, která činí každý kus speciálním. Používám tyl, francouzskou a italskou krajku, na košíčky aplikuji kameny a na ramínka zajímavé detaily. Také vyrábím exkluzivní šperky, které doplňují kolekci spodního prádla. Když vybírám pro kolekci barvu, je to složité, protože vždy hledám speciální červenou, speciální růžovou, speciální fialovou atd. Myslím si, že díky všem těmto charakteristikám je moje značka jedinečná.

 

Když navrhuješ, představuješ si konkrétní typ ženy?

Když navrhuji, žena v mé mysli se cítí nádherná a sexy. Má určitou vizi svobody a ráda přijímá v životě nové výzvy. Vyrůstala jsem v devadesátých letech, v době, kdy začaly módní planetu řídit top modelky. Ty dámy jsem opravdu obdivovala: Christy Turlington, Naomi Campbell, Cindy Crawford. Pro jejich krásu, samozřejmě, ale nejen pro ni. Vypadaly tak silné a sebevědomé, zdálo se, že je v jejich životě všechno možné. Staly se z nich top modelky, protože měly odhodlání.

Takhle si představuji ideální ženu: pokud se cítíte krásná a sebevědomá, můžete přijmout jakoukoliv výzvu a uspět v tolika věcech.

 

Photo carrousel Homepage 4

 

Francouzky jsou velmi elegantní a ženské. Jaký je podle tebe rozdíl v tom, jak je krása vnímaná ve Francii a tady?

Ano, to je pravda. Některé francouzské ženy jsou nádherné a elegantní, ale ne všechny. Některé se o sebe vůbec nestarají! Myslím, že největší rozdíl je neomezený výběr módy ve Francii, svoboda stylu, ale také kultura elegance a umění oceňovat krásné věci. V módě je skvělá možnost vyjadřovat vlastní kreativitu a osobnost v každodenním životě, což je opravdovou součástí francouzské kultury a také know-how. Tady v Česku lidé neměli po desetiletí velký výběr oblečení ani módní kulturu, ale samozřejmě se to mění. Posledních 10 až 15 let a čím dál víc pod vlivem lifestylových a módních časopisů. Pamatuji si, že jsem kdysi viděla český film natočený v Praze ve 30. letech a byla jsem opravdu překvapená, jak elegantně byli lidé, muži i ženy, oblečeni! Měli bychom víc upozorňovat na skutečnost, že móda měla až do 50. let v České Republice své místo, a nemluvit pořád jen o komunismu, což není období charakterizující české dějiny.

 

Měli bychom  víc upozorňovat na skutečnost, že móda měla až do 50. let v České Republice své místo, a nemluvit pořád jen o komunismu, což není období charakterizující české dějiny.

Boucles A Summer in Paris

 

Někteří lidé věří, že barvy, které nosíme, mohou hodně ovlivňovat to, jak se cítíme. Jakou roli hrají barvy v tvojí kolekci?

Barvy mám moc ráda a dost věřím v karmu, hlavně v bytové architektuře: modrá stimuluje mozek, růžová je holčičí a sladká, červená je agresivní, fialová představuje spiritualitu, zelená naději atd. V mé kolekci pracuji víc s barvami, které sluší každé barvě kůže. Nepřemýšlím tak, že pokud použiji tuhle barvu, lidé si budou něco myslet. Když objevím nějaký zajímavý a lichotivý odstín, pracuji s ním.

V mé nejnovější Valentýnské kolekci jsem představila sadu pod názvem A dream night in Dubai (Noc snů v Dubaji) vytvořenou ze zlatého hedvábí v kombinaci s fialovým tylem. Inspirací byla loňská vánoční cesta do Dubaje. Všechno tam zářilo zlatem a fialovou, hlavně noční osvětlení. Tato kombinace barev mi přišla velice zajímavá, ale docela riskantní. Nebyla jsem si jistá, jestli se bude lidem líbit. Nakonec to byl úspěch, což jsem nečekala. Nikdy nevíte… Opravdu si myslím, že by ženy měly víc nosit různé barvy spodního prádla, život je pak krásnější.

 Photo carrousel Homepage 2

 

Můžeš jmenovat tři věci, které podle tebe dělají skutečnou dámu?

Sebedůvěra, svoboda a elegance. S tím může žena dostat v životě vše, i muže.

 

I am a glody girl

 

 

Jsem si jistá, že spousta čtenářek se do tvé kolekce zamiluje. Kde ji mohou najít?

Portrait RK - copieMohou mě kontaktovat přímo na mé facebookové stránce Lingerie Yoka Sola nebo na mém eshopu.

Jelikož sídlím v Praze a pořádám soukromé přehlídky, mohu se se ženami setkat u nich doma, v jejich soukromém prostředí, aby zjistily přesnou velikost, kterou potřebují. Pokud pozvou přátele, nabízím 10% slevu na každý prodaný set. Většinou je to velmi výhodné a zákaznice to oceňují.

 

 

Co bys chtěla na závěr vzkázat čtenářkám?

Aby se cítily krásné a žily svůj život podle vlastních pocitů a hodnot.

 

Yoko, děkuji ti za tvůj čas a přeji ti spoustu spokojených klientek.

 

Titulní foto: Lovogue