Přeskočit na obsah

Hledáčkem chůvy Vivian

Zkuste si představit, že jste realitní makléř se zálibou v historii a jednoho dne si v místní aukční síni koupíte za 380 dolarů krabici obsahující 100,000 nikdy nespatřených a nevyvolaných negativů neznámého amatérského fotografa …

1000x1000xvivianmaier5.jpg.pagespeed.ic.jOe1yroRQR773x774xvivianmaier10.jpg.pagespeed.ic.-AhPNkUZbh

 

 

 

 

 

 

 

Realitní makléř ze Chicaga se jmenuje John Maloof a tento příběh se v roce 2007 skutečně odehrál. Když začal John snímky ze své nové kolekce vyvolávat, hned mu bylo jasné, že se nejedná o jen tak ledajaké pouliční výcvaky Chicaga a New Yorku z padesátých a šedesátých let minulého století. Rozhodl se vypátrat jméno tajemného fotografa a brzy objevil, že šlo o Vivian Meier, chůvu ze Chicaga. Těsně před tím, než ji stihl kontaktovat a osobně poznat, bohužel ve svých 83 letech zemřela.

600x600xvivianmaier4.jpg.pagespeed.ic.a1KuLQTAXY

vivianmaier

 

 

 

 

 

 

 

Práce této talentované a tajemné ženy v zápětí otřásly uměleckým světem. Dostalo se jim pozornosti mezinárodních médií a byly vystavovány po celém světě. O životě Vivian toho není moc známo. Tato introvertní žena, která své fotografie nikdy nikomu neukázala, zřejmě nechtěla zanechat žádné stopy. Podle záznamů žila v mládí se svou matkou ve Francii u Jeanne J. Bertrandové, francouzské průkopnice ve fotografii. Je velmi pravděpodobné, že Vivian rozvinula svůj neuvěřitelný talent i díky Jeanne Bertrandové.

peakingselfVM1976K05709-12-MC

 

 

 

 

 

John maloof, muž, který koupil krabici negativů, natočil v roce 2013 o neuvěřitelném objevu ztraceného talentu dokumentární film Finding Vivian Meier.