Přeskočit na obsah

Na Pokraji

Horké, červencové léto.

Kultovní hospoda Ponorka v Olomouci, lehce lízlej barman, pár mániček, František Vrba a Jirka Trnka. První setkání těch dvou po letech virtuálního okukování. Piva se točí v přirozeným rytmu, řeči, kecy, vyprávění, nápady. Tak se zrodil někdy na rozhraní třetího a čtvrtýho piva projekt Na Pokraji. Prostor, v kterém chtěli ukázat svoje fotky, častokrát doplněný o texty svoje či někoho jinýho. Místo, kde jim do toho nebude nikdo kecat, místo, kde nebudou dráždit sousedy svým alternativním pohledem přes hledáček nebo svým netradičním přístupem k fotce. Dali pátý, šestý pivo a rozjeli se do svejch domovů.

Po dvou měsících byl fotoblog Na Pokraji, na kterej přizvali další autory, ať už k jednorázovýmu vystavení fotek, tak i k pravidelný účasti ty, kteří se aspoň na chvíli ocitli na pokraji.

Psal se rok dvoutisícídvanáctý.

V současnosti se na Na Pokraji kromě Jirky Trnky a Františka Vrby objevují Palo B., Bára Nebeská, Martin Dobeš. V časech nedávných jím prošli Martina Sudová, Petr Hartig, Lucka Janíková a další.

 

předjaří

(František Vrba)

SAMSUNG CSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

na plicích smrti jsou motýli bílí

po vlasech noci artisti strachu

záclony v průvanu bytosti oken

úzko je v ušáku s výhledem na dvůr

 

za městem u řeky tam je to jiné

natvrdlá hlína pod rýčem měkne

dívenka co nosí březnové jméno

uštvala srnu a to se řekne

 

 

Po Stopách

(Jiří Trnka)

PoStopach

Jde po stopách, boří se do nich

po kolena

Jde po stopách, kopřivy pálí

po lokte

Jde po stopách, potkává známé

dávné

komáry a klíšťata savé!

 

Jde ve stopách

 

 

Na Pokraji je společný fotoblog, založený Jiřím Trnkou a Františkem Vrbou, na který si zvou k trvalému hostování i jednorázovému vystavování ty, kteří se aspoň chvilku na Pokraji ocitli.

Autor textu: Jiří Trnka