Přeskočit na obsah

Jarní pučení

V dnešním Numen se s vámi Kateřina Bukolská podělí o zážitky z tvoření se svým kreativním a renesančním sousedem Vláďou Sosnou. Třeba tím některé z vás inspirujeme …

_

Kreativní Jarní pučení

Jaro je nádherný čas, kdy téměř všichni po zimním spánku probouzí se k novému nadechnutí a energie životní nabírá nový rozměr a směr k rozkvětu a plodnosti .

jarpucladaJsou lidé co se jsou plodní nejen v počtu svých potomků a my jen můžeme děkovat za tyto jedince Pánu Bohu. Jsou obdařeni výjimečnou silou, která hýbe a stmeluje.
Znám jednoho tzv. vesnického náplavu, který zúrodnil mou téměř rodnou vísku nádherným kulturním životem.

Vláďova kreativita, nadšení, vytrvalost, trpělivost, vtip, zručnost a schopnost strhnout mnoho jiných lidiček pro výtvarné, divadelní, hudební, taneční a mnoho jiných sportovních či kulturních aktivit na místě tak krásném jako česká vesnice umí a má zájem být.

jarpuc2jarpuc1 (1)

 

 

 

 

Jednou z jeho parádních akcí bylo tuto sobotu  Jarní pučení. Na dvoře jsme ti, co jsme si našli čas a chuť strávit odpoledne a večer kreativně, ochutnali  malování na zeď, zkrášlování laviček básničkami z vlastních kapes literární fantazie, divadélko nadějných hvězdiček dívčích, plody v podobě humorných fotografií portrétů z loňského jara a v neposlední řadě dobrůtky sladké či slanné ve skupenství pevném či kapalném, co napekli a  uvařili příchozí místo vstupného. Tak člověk neodcházel domů pouze s hlavou plnou příjemných myšlenek, srdcem nabitým emocemi, ale i naše žaludky neodcházely prázdné.

Vláďa jménem Sosna je pravý nositel svého jména a  náš milý soused Smědčický.
Stojí pevně na rozcestí, kde se lidé rádi scházejí a kde si najdou tu svou cestičku nejen k umění.

Autorka textu i fotografií: Kateřina Bukolská