Články

Pro dnešní lyriku nám něco ze své tvorby poskytl básník, prozaik, textař a v neposlední řadě fotograf Miroslav Václavek.

e 9.4.2018 fvhumanik 4 Články, Lyrika, Upoutávka na homepage

Vláďa Ploca hledal velmi fotogenické město bez davů turistů a neustálého popojíždění od památky k památce. Našel ho v březnovém Lisabonu.

e 29.3.2018 fvhumanik 4 Články, Fotostory, Upoutávka na homepage

Vzlétněte s Vláďou Hudečkem do lyrických výšin.

e 26.3.2018 fvhumanik 4 Články, Lyrika

Štěpán Rak je světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie muzických umění. To se o něm dozvíte na jeho webu. Už se ale nedozvíte, že je to také velmi zajímavý fotograf.

e 22.12.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika

František Vrba není čtenářům AFUKu neznámý a tak není potřeba dlouhého představování.

e 30.11.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika

Přinášíme další Fotostory Štěpánky Burešové. 

e 14.11.2017 f-naty- 4 Články, Fotostory

Přinášíme reportáž Štěpánky Burešové z vernisáže výstavy a srazu fb skupiny MF CZ/SK na VII. OVARtu, který se konal 22. října 2017 v restauraci U Sapíka v Dobšicích u Znojma.     Šéf OVARtu:   Přemek Dufek * Vystavující:      Richard Beneš*, Radana Bezděková*, Štěpánka Burešová*, Vladimír Hudeček*, Vlaďka Kočvarová*, Silvie Kozohorská*, Štěpán Rak*, Štěpán Šupka* Úvodní řeč:      […]

e 27.10.2017 fvhumanik 4 Články, Fotostory J

Minulý týden jsme ve Fotostory mohli vidět hodně silné fotky Štěpánky Burešové z místa, ze kterého mrazí v zádech. Dnes nám Štěpánka v Lyrice ukáže, jak může spojení s obrazem z takového místa ovlivnit jedno malé haiku, které by samo o sobě bez doprovodného obrazu mohlo být úplně o něčem jiném.

e 13.10.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika

Čížov, taková malebná příhraniční dědinka v NP Podyjí. Pár domů, opravený kostelík, nové dětské hřiště. Člověk má pocit, že se tu zastavil čas a on se opravdu zastavil. Pro někoho možná navždy.

e 6.10.2017 fvhumanik 4 Články, Fotostory

Znáte to, když se Vám hlavou honí hejna myšlenek? Vláďa Hudeček ty svoje pochytal do Lyriky.

e 27.9.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika

Život je dar… a my jsme „podivná smečka“ . Tak začíná úvod blogu jedné výjmečné „smečky“, která se tu na Zemi sešla, aby tento dar společně objevovala a oslavovala. Aby se uzdravila ze svých bolestí a strastí a pochopila jedinečný zázrak života. Ať vás jejich Fotostory inspiruje!

e 21.9.2017 fvhumanik 4 Články, Fotostory

Zdeněk Kamrla je už čtenářům AFUKu dobře známý. Tentokrát jsme pro Lyriku opět sáhli po jednom z jeho týdnů, který doprovodil popisem ve verších a vybrali z něj devět fotografií. Ty ostatní můžete vidět zde.   Mám oči, co doširoka rozevřené jsou slepé, však slyší slova co do kamene vytesal člověk co našel štěstí na ulici, leželo […]

e 15.9.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika