Články

Reportáž s fotkami a téměř lyrickým textem Jirky Trnky. V ukázkách si navíc můžete přečíst to, co jste na akci „VIII. tiché úterý“ 13.června v olomoucké kavárně Kratochvíle mohli slyšet naživo.   Ztichnul čaj i pivo. Ztichnul vzduch. Tichá je Kratochvíle. Tiché je úterý. Tiché lodi prorážejí jemně ticho tóny a zpěvem. Vplouvá do ticha František. Milostná, melancholická, […]

Lith print není ve světe fotografie žádnou novinkou. Je to kreativní proces, který se v mnoha aspektech liší od černobílé klasické zvětšeniny.

Fotolyrika Lenky Faltejskové pohladí duši a zahojí rány.

e 3.5.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika, Upoutávka na homepage

Stal sa značkou, ktorú pozorujeme z nejednej mestkej časti. Spojil dva brehy s rozdielnym charakterom.

e 24.4.2017 f-naty- 4 Články, Fotostory, Upoutávka na homepage

Olomoucký básník a fotograf František Vrba byl pro mě, když jsem na něj poprvé narazil, symbolem tiché fotografie, která se nikam necpe.

e 21.4.2017 fvhumanik 4 Články, Donaha, Upoutávka na homepage

Stavění a vymýšlení je pro něj životní vášní.  Vlastní přes dvě desítky fotoaparátů značky Flexaret a kromě leteckých modelů staví i dírkové komory. Petr Prejda – letecký modelář, fotograf a organizátor srazů z Bohumína ve Videostory Toma Hudečka.

V dnešní dílně se podíváme na černobílý inverzní proces nebo, jinak řečeno, na černobílý diapozitivní proces.

e 13.4.2017 fRED 4 Články, Dílna

Vladimír Hudeček namaloval Lyriku tuší a foťákem.

e 5.4.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika

V predkresťanských obradoch starobylých Slovanov bola rozlúčka so zimou a vítanie jari veľmi dôležitá.

Vladimír Hudeček se v dnešní lyrice ocitnul na sklonku ticha.

e 22.3.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika

V minulém díle jsme si tak trošku představili barevný negativní proces. Dneska bych chtěl více méně navázat na minulý článek a to z toho praktického hlediska. Bude to totiž rozšíření pro ty co minulý článek oslovil a rozhodli se to doma vyzkoušet sami.

e 10.3.2017 f-less- 4 Články, Dílna

Dnešní lyriku nám nakreslila Štěpánka B.Tečka. Tohle haikufoto, několik dalších od Štěpánky a dost jiných zajímavých fotek můžete až do 25.března vidět v pražské Kavárně V sedmém nebi v ulici Zborovská na výstavě pěti členů fotoklubu Part+.   Nakreslím čáry, co do nebe zavedou i dušičku mou… Text a foto: Štěpánka B.Tečka FB stránky PhotoExtract […]

e 8.3.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika