Přeskočit na obsah

Zapalte se pro umění

Dnešní Pondělník je tak trochu pozvánkou do moravské metropole, která ode dneška vyzývá k zažehávání plamínků kreativity. Následujících šest dní se můžete v Brně obrazně zapálit pro umění. Již šestý ročník akce Týden výtvarné kultury, tentokrát pod názvem ZaHOŘ pro umění (slovní hříčka se jménem teoretika, pedagoga a popularizátora umění Igora Zhoře *9.3.1925), pořádá Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty MU.

Organizátoři nabízejí v různých lokalitách napříč celým Brnem pestrou paletu akcí nejen z oblasti výtvarné kultury, ale i koncerty, vizuální projekce či multižánrové projekty (happeningy, komentované procházky atd). Můžete se zúčastnit třeba kovářského workshopu či zhlédnout vybrané práce ze soutěže Jsem myslí, jsem duší, jsem tělem – JSEM! 

Cílem této i podobných akcí je otevírat cestu k dialogu a (znovu)objevování umění, které často v každodenním spěchu nevnímáme. Krásno, estetično či poetika jsou v dnešní pragmatické společnosti zaměřené na výkon považovány za zbytné a vedlejší. Tyto pojmy v nás většinu času jen doutnají a tak přijměte pomyslnou zápalku a škrtněte.