Přeskočit na obsah

XYZ

Popis jednotlivých druhů chromozomů. Nositelem chromozomu X je muž i žena. Ženy mají dva chromozomy X. Muži mají chromozomy X a Y. Chromozom Z se vyskytuje u některých druhů zvířat. Ovšem existují i určité typy lidí, kteří jsou nositelem chromozomu Z. Jsou to například politici, mafiáni či nadřízení některých korporací.

Uvedený soubor fotografií není s významem chromozomů slučitelný, nýbrž pouze a jen popisný. Veškerý text k souboru není založen na zdiskreditování výše zmíněných typů lidí, ale pouze parafrází věty George Orwella – „Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější“.

 

 

Lukáš Mach

dscf7727-0m-1„Černobílý svět a jeho chlad i syrovo schované za výrazem bez výrazu, uvnitř zrnka filmového zrna. A metafora vlepená do všeho, to jsem já.”

Narozen v roce 1992 a pocházející z Uherského Hradiště. V současné době student 5. ročníku Výrobního inženýrství Fakulty technologické na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Zpočátku své tvorby, od roku 2010, se samostudiem věnuje výhradně analogové fotografii. Později pokračuje i s digitální fotografií a zabývá se černobílým procesem zpracování negativů i pozitivů. Po nějaké době se vrací zpět k analogové fotografii i jejímu klasickému zpracování. Základem jsou pro něj přírodní světelné podmínky, černobílý film a Zenit. Začíná tvořit inscenovanou fotografii. Nejčastějším motivem jeho tvorby je žena, nápadně připomínající panenku s prázdným výrazem zasazenou do chladné až občas mrazivé atmosféry. Často dbá na detaily, jednoduchost, geometrii a kontrast společně se zrnem, na čemž si zakládá svůj rukopis.