Přeskočit na obsah

Tamás Hajdu: Animal Instinct

Doufá, že jeho fotografie nabídnou lidem chvíle pro ztišení, zamyšlení a poznání. Vychutnejte si laskavý humor ve Fotostory rumunského veterináře a fotografa Hajdu Tamáse.

 

Barva se odlupuje ze zdi, stará auta se demontují a dezorientovaní psi se brodí jako duchové špinavým sněhem. Nepředstavujte si však, že tohle všechno je součást nějaké tlející, surrealistické malby.

Vždy se najde někdo, kdo může znovu natřít otlučenou zeď a díky praktickým zázrakům mohou být zničené automobily přeměněny na zbrusu nové. Stručně řečeno, celkové změny jsou s trochou představivosti stále možné.

Líčím každodenní život v mém východoevropském sousedství: kousky rozkládající se existence se svými vzestupy a pády. Fotografie odhalující dvojí povahu přírody – přístup bezstarostné nedbalosti doplněný o silnou vůli změnit svůj osud.

*

15978976_1507803629247199_1913789638_nTamás Hajdu (1976) je veterinář a fotograf žijící v Baia Mare, Rumunsko. Tamasovy fotografie se objevily na mnoha výstavách a ve fotografických magazínech a publikacích (Punctum, Practical Photography, Vice, Lenscratch, Feature Shoot, The Independent, La Repubblica and The Guardian).

 

Kde můžete najít další Tamasovy fotografie:

web

facebook

flickr

behance