Přeskočit na obsah

Rozmarné léto

Letní měsíce vybízejí nejen ke zpomalení zběsilého pracovního tempa či k podnikání cest za poznáním a regenerací, ale také k setkávání, sdílení a tvoření. Na prázdniny chystáme…

_

Nově se můžete každý měsíc vyřádit v Lunaparku. Je to vlastně taková jóga ‚zkrácených svalů‘ pravé mozkové hemisféry. Budeme vám zapeklitými tématy pěkně motat hlavu. Ale nebojte se, při jejím lámání vám nehrozí žádné nebezpečí, snad kromě toho, že můžete mít po tomto kreativním cvičení o kolečko víc.

Vyhlásili jsme také první ‚ostré‘ kolo projektu Dialogy. Kde jinde si zkusíte vést rozhovor, kdy můžete ‚říct‘ cokoliv beze slov a svým zásahem do cizího díla výtvarně komunikovat své pocity, které ve vás vyvolá? Při dotváření možná zažijete příval odvahy a touhy dotáhnout či překecat. Naopak při čekání na výsledek vašeho dotvářeče určitě pocítíte mírné napětí a zvědavost. Uzávěrka přihlášek je 6. července. Těšíme se s Ďurim na všechny odvážné Dialogisty!

Celý srpen budete moci obdivovat fotografie příznivců AFUKu. Kolektivní výstava Rozpoznávání vzorů se přesune z chotěbořského zámku do Žirovnice (1.-31.8.)

Nakonec prozradím něco málo o chystaném charitativním projektu. Katy Bukolská iniciovala nápad zapojit umělce pro dobrou věc. AFUK plánuje uspořádat na podzim v Praze prodejní výstavu, jejíž výtěžek půjde na pomoc organizaci Cesty domů. Těšte se na bližší informace.

_

Redakce AFUKu přeje všem našim čtenářům rozmarné léto plné inspirace a sobě přejeme, abyste nám i nadále věnovali vaši pozornost. „Jestliže něčemu věnuješ pozornost, je to ta nejmocnější akce jakou můžeš udělat, protože tomu dáváš život.“ Děkujeme.