Přeskočit na obsah

Ponoukání k pokoukání

Nápad rozpohybovat slova a obrazy za účelem tvůrčí inspirace vznikl už dávno.Vždycky nás lákalo představovat v rámci naší platformy zajímavé umělce, vizionáře a iniciátory projektů, kteří nejsou (zatím) v hledáčku. Věříme, že jde plout mimo hlavní proud a přesto být spatřen.

Možná jste si všimli, že nejautentičtější umělci bývají paradoxně největší introverti a nejméně zapletení v propagačních sítích. Jsou samozřejmě i extrovertní výjimky, ale tito lidé primárně netouží po prostoru k sebeprezentaci. Je-li jim však nabídnut, většinou ho rádi zaplní něčím náramně chutným a voňavým.

Naše první ‚videostory‘ jsme natočili v Osvětimi, v ateliéru krakowské akademie Anima Mundi. Seznámili jsme se zde s partou fotografických nadšenců, kteří si toto místo s pohnutou historií zvolili jako svou kreativní základnu. Jedním z našich cílů je i přeshraniční spolupráce a proto jsme moc rádi, že můžeme členy této polské akademie považovat za kolegy a snad už i přátele.

Jejich kurzy a projekty jdou do hloubky, mají kulturně-filosofický přesah a jsou vždy perfektně dotažené. Stejně jako kurz lith printu, kterého jsme se mohli aktivně zúčastnit a přinášíme vám z něj reportáž aneb ponoukání k pokoukání.

Zde se můžete podívat na Videostory

*

Zvláštní poděkování patří kromě aktérům videa, hlavně Tomovi Hudečkovi za realizaci videa a také Tereze Šnajdr Stýblové za namluvení komentáře.

Více informací o Akademii Anima Mundi.