Přeskočit na obsah

Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina – Smědčická

Pondělník o tvůrčím nadšení smědčických amatérů neboli milovníků (fr. amateur – milovník) prken, jež znamenají svět. O lidech, kteří živí kulturní podhoubí vísek a vesnic se moc nemluví, o to méně píše, proto dáváme slovo Kateřině Bukolské. 

_

kacka1-002 (1)Vracím se do vesnice mého dětství, kde mám dobré přátele, sourozence, maminku a pocit, že jsem tu stále doma.

21. března jsme spěchali na premiéru hry Limonádový Joe amatérského divadelního spolku Smečka, která se konala v místním Obecním domě. Již několikrát mne místní občané a fanoušci Smědčic opravdu překvapili svou kreativitou, zapálením a neutuchajícím elánem vytvářet pro sebe, své blízké, sousedy, přátele, všemožné a nápady se hemžící akce, které obohacují kulturní svět této nám rozmilé západočeské vísky.

Tentokrát jsem byla doslova v dobrém slova smyslu šokována. Sál k prasknutí plný, před námi divadelní prkna, jež znamenají svět a na nich skuteční herci, ve skutečných kostýmech, skutečné kulisy. Vynikající živá hudba, zpěv, tanec, vtip, akce! Nevěřila jsem vlastním očím, když jsem poznávala jednotlivé tváře, své přátele, své sourozence v jednotlivých rolích. Objevila jsem, a myslím nejen já, jejich dosud skryté dovednosti, talenty, možná dětské sny.

Uvědomila jsem si, co za jediný rok jsou tito  lidé schopni vytvořit, že jejich snažení má opravdu smysl, neboť vytvářejí radost nejen pro sebe, ale i pro mnoho jiných lidí-diváků příchozích, sdílená radost se násobí a naše životy jsou o to krásnější a bohatší. Jako bychom při děkovačce všichni měli bez rozdílu na předloktí znaménko velikosti mexického dolaru, cítila jsem se uprostřed velké rodiny, kde má místo padouch i hrdina, kdy vzduch se tetelí vyplavenými endorfiny po porodu jejich krásného představení!

Velký dík všem za tyto okamžiky! A „plivu“ na vás symbolicky do nové divadelní sezóny!

(od té doby již byla před vyprodaným sálem další skvělá 4 představení)

_

režie:Ludmila Kotalíková – scéna, kulisy, osvětlení: Vladimír Sosna-péče o kaktusy: Alexandr Veličkin-Jevištní technika:Jan Jonáš-kostýmy:Vladimíra Kurcová, Miluše Sojková-rekvizitář, choreografie :Martina kurcová-animovaný film:Jiří Jonáš-kresba kojota:Sára Veličkinová-hudební režie, aranžmá skladeb:Jan Zakl-kamera, střih:Roman Babka-fotografie:Ludmila Kotalíková-grafická prezentace:Michal Kuba-tiskové služby:Dragoprint s.r.o.catering:Zrno Kubrcovi

kacka1

obsazení :Limonádový Joe – Vladimír Šimeček, Winnifred – Lucie Jonášová, Tornádo Lou-Regina Babková, Hogo Fogo-Martin Jonáš, Doug-Jan Zakl, Grimpo-Michal Kuba, Abe Honesty-Alexandr Veličkin, Mexiko Kid-Ondřej Sosna, Dakota Kid- Fantom Arizony, Barman,principál-Ludmila Kotalíková, Tingl-Tangl tanečnice-Martina Kurcová, Barbora Sosnová, Veronika Kurcová, Žofie Blechová

_

text:Kateřina Bukolská

foto:Kateřina Jonášová