Přeskočit na obsah

Open call pro výstavu Doteky času

AFUK vyhlašuje druhé kolo přihlášek na právě probíhající výstavu s názvem Doteky času. Výstava je momentálně k vidění na Slovensku. V létě 2016 se rozšířená výstava přesune do Polska do prostor Filharmonie Świętokrzyské v Kielce. Přidáte se?

Proč jsme zvolili toto téma a co od autorů očekáváme?

Čas jako stěžejní téma aktuální výstavy nebyl zvolen náhodou. Na jedné straně se tento reálný a měřitelný jev dotýká každodenního života všech jednotlivců. Na druhé straně čas představuje dokonalou iluzi prostupující veškeré univerzální bytí. Minulost vždy vítězí nad nepolapitelným přítomným okamžikem směřujícím k neexistující budoucnosti. Jak frustrující a současně provokující a inspirující … Na Čas lze pohlížet z mnoha úhlů a to ho činí atraktivním pro filosofii a umění, které se v našem pojetí doplňují.

*Můžeme se poučit z chyb minulosti? Dokážeme vědomě prožívat přítomnost? Kam směřujeme?*

Čas naše přemítání nezajímá, plyne si bez našeho přičinění a přece se dotýká všech. Každého však jinak. Doteky mohou být mateřsky laskavé, netrpělivé a toužící i bolestné zároveň. Jinak jej vnímá dítě, jinak stařec. Okamžiky, kdy se čas zastaví, aby se nás dotkl, bývají prchavé a vzácné. Podaří-li se je zachytit, umožní nadhled a výjmečně i vhled. Nabídnou zastavení, propojení a prožitek. Pokud se výstavě podaří splnit jen jedinou z těchto výzev, nebude to čas ztracený.

Můžete se inspirovat v reportáži z vernisáž výstavy ve fotogalerii Trafačka v Nitře:

*

Formální požadavky:

klasické/historické/alternativní/kombinované fototechniky (digitální proces je povolený v kombinaci s těmito technikami).

*

Kdy a kde výstava proběhne:

červenec-srpen 2016, prostory Filharmonie Świętokrzyské v Kielce (Polsko)

*

Uzávěrka přihlášených děl:

31. března 2016.

*

Účastnický poplatek:

10 GBP splatný prostřednictvím PayPal nebo kreditní kartou (zpracované přes PayPal)

Účastnický poplatek lze platit jakoukoliv běžnou platební kartou pomocí zúčtovacího centra PayPalu kliknutím na tlačítko „Pay Now“

*

Počet přihlášených fotografií:

maximálně 4 fotografie z dokončené nebo nedokončené série.

*

Technické parametry:

zajistíme paspartaci do rámů – 30 x 40 cm/ 40 x 50 cm/50 x 50 cm. Možnost využití vlastních rámů.

*

Artist statement (prohlášení umělce):

vlastnoručně psaný text v maximální délce 1 A4 (minimální délka není stanovena) na bílém papíru. Text může obsahovat krátké bio, popis díla, báseň apod.

*

Kritéria výběru:

Fotografie budou vybrané na základě posouzení technické/umělecké kvality.

*

Vaše díla můžete zasílat na adresu:

AFUK

Josefův Důl 836

46844

*

V loňském červenci proběhla vernisáž výstavy Doteky času v Žirovnici. Slovenská premiéra se uskutečnila v prosinci loňského roku ve fotogralerii Trafačka v Nitře, kde je výstava k vidění do 4. února 2016. Vzhledem k charakteru prostor filharmonie v Kielce jsme se rozhodli uspořádat druhé kolo přihlášek a navýšit počet děl.

Náhledové foto: Evla Vlašičová