Přeskočit na obsah

Meziobdobí

Co dělat na podzim, když bláto střídá louže? No přece fotky! Pondělník Reda z Ostravy.

Kdo zbožnuje meziobdobí, ať se tedy ozve. Já ne. Na jaře se nemůžu dočkat slunka a tepla a na podzim čekám, až nakype sníh a přijde zima.

Ale zas tak černě to nevidím, ono asi nebýt meziobdobí, tak ze mě není fotograf nebo spíše analogový fotograf, či jak se temu dneska říká. Bo přesně tyhle měsíce v roce vyplňuji svými koníčky, mezi které hlavně patří trávit čas v temné komoře. Já to vlastně robím v meziobdobí. Fotografuji léto/zima a fotky dělám jaro/podzim.

Je to asyk nejvíc blbé, když někomu dlužíte fotky. Teď už nemůžu použít větu ‚počkej na podzim‘, ale říkám ‚počkej, až budu mít volný víkend‘ a to je věc druhá, do které se radši ani nebudu pouštět.

Ale opravdu, včera jsem to spustil, zapojil mozek, pohledal ve starých poznámkách časy a recepty. A nakonec rozjel ten starý stroj zvaný „vyvolávací večerní seance“.

Černobílé věci mám z léta hotové, ale jelikož jsem více na tu barvu, tak to bude delší než jedna neděle. V lednici to namátkově vypadá na 30 – 35 svitků a 15 kinofilmů…vše jsou barvy léta.

Držte palce a zatím se zadívejte do té černobílé.

RED
Ostrava

P.S. MEZIOBDOBÍ…není zas až tak špatné…

_

Autor článku a fotografií: RED z Ostravy