Přeskočit na obsah

Kurz plný pozitivů

Co může být pozitivního na negativech a naopak? To zkoumali minulý víkend účastníci dvoudenního kurzu klasické fotografie Míry Pokorného v Žirovnici, kde se to hemžilo nejen negativy a pozitivy, ale především radostí z tvorby a objevování. Přesvědčte se sami.

*

Venku bylo nádherně. Byl jeden z posledních víkendů před tím, než k nám nadobro zavítá Zima.
Byl to zároveň jeden z velmi zajímavých víkendů, který mi zůstane v paměti hodně dlouho.

Čím, že byl tak výjimečný? Především poznáním několika nových přátel, nad jejichž fotografickým počínáním jsem se tetelil blahem. Vážně!
Přesto, že někteří z nich si na tomto dvoudenním setkání poprvé založili film do svého fotoaparátu, že poprvé viděli zázrak právě vznikajícího obrazu ve vývojce a také pro ně bylo novinkou měření správné expozice, či tónování fotografií, byl jsem utvrzen jejich počínáním v tom, že to, co se tu odehrávalo, má smysl. Některé okamžiky se těžko popisují slovy, ale ve chvíli, kdy je prožíváte, víte, že jsou to okamžiky vzácné. Stejně jako lidé, se kterými je zrovna sdílíte.

A přesně toto stále cítím při vzpomínkách na partu nových a nadšených foto-klasiků, kteří v dnešní době sice vybočují z digitálního proudu, u kterých ale silně vnímám potřebu tvořit, zkoušet nepoznané a dělat si věci tak trochu jinak, po svém..

*

*

Text: Míra Pokorný

Foto: Míra Pokorný, Pavel Šťastný

Na stránkách projektu Vytvořme.se se dozvíte termíny připravovaných kurzů.

Facebookové stránky projektu Vytvořme.se

*