Přeskočit na obsah

I Cesta (domů) může být cíl

Přestože tento rok ještě nekončí, dovolím si trochu bilancovat. Za poslední měsíce se afuk.cz proměnil z poněkud uzavřeného foto klubu na širokou dvojjazyčnou multikulturní platformu. Na úplném počátku naší cesty stálo plodné tvůrčí spojení Bratislava – Jizerky. Postupně se začaly nabalovat spřízněné ‚duše‘ z dalších koutů Československa a svezlo se s námi i pár cestujících z Polska, Ruska, Velké Británie, Íránu, Slovinska, Chorvatska, Turecka, Kuby a dalších koutů světa.

Od chvíle, kdy jsem coby šéfredaktorka naskočila do rozjetého vlaku jménem AFUK, jsem měla jasnou představu, že budeme na našich stránkách nabízet možnost tvůrčí seberealizace a vytvářet prostor pro sdílení nejen fotografií a obrazů, ale i slov, myšlenek a pocitů. Jen jsem se trochu obávala, zda se najde dostatek odvážných nadšenců, kteří se budou chtít zapojovat z čiré tvůrčí radosti a bez kalkulu „má dáti dal“. Ukazuje se, že jsem se bála zbytečně.

Každý čtenář či příznivec může přijít s nápadem a nějak se zapojit. Proto jsem před prázdninami zvedla hozenou rukavici fotografky Kateřiny Bukolské a společně jsme rozjely charitativní počin Cesta domů s AFUKem. Rozhodly  jsme se věnovat náš čas a energii na uspořádání benefiční výstavy a podpořit tak smysluplnou činnost občanského sdružení Cesta domů. Zároveň jsme nabídly lidem možnost být užiteční a představit svoji tvorbu na výstavě.

Tento nápad bychom nemohli realizovat bez podpory majitele art-residence Zahradník Dmitryho Rubinshteyna, který poskytl zdarma prostory pro uspořádání prodejní výstavy. Práce věnovalo třicet amatérských i profesionálních fotografů z Čech, Slovenska, Velké Británie a Německa. Výrobu propagačních materiálů zajistil Lukáš Latta. Nesmím zapomenout ani na Oleseu Agafonovou, Lenku Kynclovou a Marty Fabiánovou, které darovaly svůj čas.

Vernisáž prodejní výstavy ‚Cesta domů s AFUKem‘
Kde: Art-residence Zahradník, V Jámě 1371/8, Praha
Kdy: Středa 12.11. od 18 hod.
Výstava bude otevřena 13.11.-28.11. 2014
středa – sobota; 12-18 hod.

Poděkování autorům, kteří věnovali svá díla (v abecedním pořadí):

DS Allen, Vlasta Bičáková, Rasťo Blaško, Kateřina Bukolská, Tomáš Dolinský, Jana Drnková, Jan Dytrych, Soňa Chovančíková, Kateřina a Jiří Jandovi, Lucie Janíková, Vít Kocián, Viki Kollerová, Mišo Kurota, Dave Miller, Hana Morová, Ivan B. Palli, Viktória Pikovská, Eva Pindáková, Lukáš Procházka, Radim Příhoda, Matěj Rak, Slávka Sedlačiková, Jean Souch, Neil Souch, Leoš Stehlík, Lucie Svobodová, Michaela Škvrňáková, Eva Vlašičová, Ivana Vostřáková.