Přeskočit na obsah

Hudbou inspirovaný svět fotografky Polly Chandler

Polly Chandler

Pokud se chce člověk v jakémkoliv oboru posunout dále, vyplatí se mu sledovat práci ostatních lidí a to především (ne výhradně) v oboru stejném. V sebezdokonalování existují i jiné metody, nicméně mě tato sedí nejvíce. Jednoduše hledám v knihách, časopisech, či na internetu fotografie, které mne něčím zaujmou. A pokud mne zaujme práce nějakého fotografa, či nějaké fotografky natolik, že se k ní rád vracím, začnu se vždy také zajímat o to, jak tyto snímky vznikly. Ne vždy je tato snaha plodná, nicméně v následujícím případě ano.

Představuji Vám „fine art“ fotografku Polly Chandler. Polly vyrůstala v Jižním Illinois, kde také na akademické půdě vystudovala grafický design a obor „Master of Fine Arts“ zaměřený na fotografii. Nyní žije v Texaském Austinu, kde kromě své vlastní tvorby také vyučuje tomuto řemeslu studenty na Austin Community College.

„You Build It Up, You Wreck It Down”: Mé nejnovější práce představují sérii příběhů inspirovaných vlastní interpretací hudby a textů Toma Waitse. Tímto projektem jsem se zabývala posledních několik let, s cílem porozumět jeho hudbě skrze své vlastní zážitky a pocity. Často se jedná o fotografie inspirované jedním řádkem z Waitsovy skladby, které mě inspirují ke konkrétnímu námětu.

Polly Chandler má za sebou spoustu společných, ale i sólo výstav a její tvorba se pravidelně objevuje v tisku – například v Photo District News, American Photo, B&W Magazine, View Camera a dalších.

Polly při tvorbě většinou používá velkoformátovou kameru Toyo CX45 formátu 4×5“, přičemž nejčastěji exponuje na expirované filmy Polaroid 55, které se již řadu let nevyrábí. Ale jak sami můžete vidět z její tvorby, nevyhýbá se ani jiným formátům a klasickým foto materiálům. Mně osobně v paměti utkvěly především čtvercové snímky tvořené středoformátem 6×6.

Myslím, že není třeba dalších slov. Stačí otevřít oči a srdce. Přeji hezký zážitek.

Další práce Polly Chandler můžete najít na její webové stránce: http://www.pollychandler.com/

Facebook stránky Polly Chandler