Přeskočit na obsah

Není story jako story – Fotostory

Milí čtenáři, rubrika Fotostory má ode dneška širší záběr. Budeme nabízet prostor těm, kdo bedlivě pozorují svět kolem sebe a za pomoci fotoaparátu dokumentují svůj pohled na něj. Ne každý z nás má odvahu odhalovat svou duši prostřednictvím psaní, proto bychom chtěli inspirovat i ty z vás, kterým je bližší vizuální interpretace okolního světa.

_

Asi vás bude zajímat, o čem že ta nová výzva je …

Fotostory jsou nejenom básně inspirované obrazy, ale také příběhy malované světlem a vyprávěné skrze objektiv.

… třeba se rádi touláte a při svých pravidelných procházkách míjíte neznámé památné stromy, zarostlé pomníčky či opuštěné budovy.

… možná jezdíte každý den do práce městskou hromadnou dopravou a v ranním mumraji vás pokaždé zaujme něco, co zůstává ostatním spěchajícím skryto.

… nebo rádi cestujete po vlastech českých i nečeských a podaří se vám nafotit zajímavou sérii fotek ukazujících ono místo ve zcela jiném světle, než v jakém ho prezentuje průvodce.

… třeba se o vašem bydlišti říká, že není hezké, že tam není nic zajímavého. Změňte tento povrchní pohled a ukažte skryté krásy opomíjených míst!

_

Vaše fotosérie vyfocené aparáty jakéhokoliv druhu obsahující alespoň 3 fotografie bez textu  (pouze s názvem série a místa, kde byly pořízeny) posílejte na adresu dialogy@afuk.cz.

náhledové foto – Tess Red

_

POZOR !!!

Stále platí, že nám můžete zasílat své básně a příběhy na motivy následujících tří fotografií. Uzávěrku jsme posunuli do středy 16. dubna. Pozvěte své múzy dál a podělte se se světem o svoji kreativní energii. Příspěvky můžeme na požádání zveřejnit anonymně. Netřeba se bát, když odhodíte stud a pochybnosti, uvidíte, že vaše dílo určitě s někým zarezonuje.

(č.1 – Jana Fialová, č.2 – Katy Bukolská, č.3 – Juraj Tomík)

DSC_9992-3-3kbkyanoglassvrany-3x