Přeskočit na obsah

Doteky času

Název letošního ročníku výstavy klasické a alternativní fotografie jsme nezvolili náhodně. Za posledních několik dekád doba zrychlila svůj tep.  Zdá se, že času je čím dál méně a neustále řešíme jeho nedostatek, tlak či rychlost. Točíme se v neukočírovatelném víru událostí, díky čemuž přestáváme vnímat přirozený pohyb kolem nás. Střídání ročních období, vnitřní biorytmy, globální společenské a klimatické změny  …

*

Výstavy Doteky času  se může zúčastnit každý, kdo používá při své tvorbě klasické, historické, či alternativní techniky. Naším záměrem není tažení proti ‚digitálu‘, jeho využití je povoleno ve spojení s dalšími technikami. Tímto chceme vnímavým divákům nabídnout díla, která mají s tématem času spojený nejen obsah, ale i formu. Fotografie, které vznikají postupně, mnohdy za pomoci časově náročných metod; ať už technologicky detailně propracovanými procesy nebo experimentální cestou. Fotografie,  jejichž vzniku předcházejí hodiny strávené v plenéru, temné komoře či dílně. AFUK reprezentuje i všechny autorky a autory, kteří se nebojí testovat svoji trpělivost, opakovaně riskovat nevydařený výsledek a při práci s chemikáliemi mnohdy i své zdraví.

*

Uzávěrka přihlášených děl je 31. března 2016.

Účastnický poplatek je 10 GBP splatný prostřednictvím PayPal nebo kreditní kartou (zpracované přes PayPal)

Prosím zasílejte ne více než 4 fotografie z dokončené nebo nedokončené série. Téma pro naši výstavu v roce 2015  je „Doteky času“. Máte naprostou uměleckou svobodu, jak se s tímto tématem vypořádáte.

Fotografie se musejí vejít do rámů 30 x 40 cm, 40 x 50 cm nebo 50 x 50 cm. Pokud chcete využít vlastní rámy, je to možné. K příspěvkům prosím přiložte rukou napsaný artist statement a krátké bio (délka max. jedna A4, formou popisu, úvahy, básně, příběhu apod.)

_

náhledové foto: Miloš Mráz