Přeskočit na obsah

Dobré ráno

Vyčistěte si při pondělku hlavu Pondělníkem od REDa z Ostravy.

Ráno je start nového dne. Je to doba, kdy sepne mozek, který byl po čas spánku v hibernaci a odpočíval, a může spokojeně fungovat celý den. A večer bude opět potřebovat vypnout, aby se zregeneroval. A nastane další ráno.

Spánek je pro nás dost zásadní věc. Ale co když se pořádně nevyspíme? Každý děláme po večerech jiné věci, někdo sedí do rána u počítače, někdo dokonce u televize, jsou i tací co se do rána vyžívají v temné komoře. Ale co když nemáme možnost se vyspat. Cestujeme, trápí nás něco, nebo se dokonce budíme, když je nám zima.

Poslední možnost trápí docela často mě. Ne že bych doma netopil, nebo mi táhlo přes okna. Spíš dost často jezdím na hory, protože je mám rád a považuji je za svou mentální hygienu, které mám, ale tři hodiny cesty od domova.

vrchol stan

 

 

 

 

To pro mě znamená buď jednodenní výlet, což je občas nereálné, nebo někde přespat. A tady je ten problém. Kde přespat? V dolině, kde jsou horské chaty, je to fajn, ale pod nástupy na horolezecké túry jsou to od nich stále hodiny cesty. Což v případě, že vás čeká celodenní lezení, není uplně dobré.

Takže nezbývá než přespat ve sněhu. Jo, spacák mam fajn, stan taky, i oblečení. Ale člověk, když mu jenom omrzne pusa, se budí. Zima, zima, -5, -10, -15, -17 … je to jedno, sedmkrát za noc vás to stejně donutí otřít si zmrzlou pusu a otočit se na druhou stranu, i když nohy máte v celou noc v pohodě v teple … a najednou svítá a je ráno. A mozek si neodpočinul, jak měl.

Potom to dospáváme přes týden. Na tohle se zvyknout nedá, tělo nás zalarmuje, že nám něco mrzne, tak nás probudí.

Asi bych to zakončil americkým humorem ‚2016 – Gives us an extra day… it’s a Monday

Tak krásné sny

RED