Přeskočit na obsah

Cigáni

Přinášíme Fotostory Michala Babinčáka – slovenského fotografa, který poslední červencový týden pronikal do života několika cikánských osad v okolí Popradu.

Společné focení s kolegou a kamarádem Murou Murazu probíhalo v rámci projektu neziskové organizace ACEC (Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu). Do osad přijeli budoucí lékaři a sestřičky z amerického Wisconsinu, aby si zažili terén v osadách.

Jak se žije lidem „na okraji“ měst a vesnic? Z fotek je cítit surovost, ale zároveň pospolitost a spontaneita. Nebát se vstupovat do jiných světů, objevovat a ukazovat život jaký je, bez předsudků a stereotypů.

 

14010035_512764842253547_386686643_nMichal Babinčák

– věnuje se fotografování sedm let, dokumentům poslední tři roky. Fotí převážně černobíle na fuji system Fuji x100t a fuji xpro1 a manual lenses.

Cikánské osady fotil předtím na jihu Slovenska a v rámci dvoudenního workshopu na Muránské planině. Tam se s Murou rozhodli jít s tématem víc do hloubky. Na podzim plánují nafotit osady v okolí Bardejova a příští rok se chtějí vrátit k Popradu.

 

webové a facebookové stránky autora