Přeskočit na obsah

AFUK překračuje hranice

V době, kdy jsem zakládal AFUK, s představou komunikační platformy pro fotografy zabývající se uměleckou tvůrčí fotografií v ČR a SR, jsem neměl ambice posunout projekt za hranice České a Slovenské republiky.

I proto jsem si dovolil slovní hříčku s názvem AFUK, který je, přiznejme si, pro mezinárodní ambice ne zcela použitelný.

Osud tomu chtěl, abychom se potkali a navázali spolupráci s organizací Anima Mundi v Polsku, která, ač je úplně jiná, je nám názorově a lidsky velmi blízká.

Nikdy jsme společně nedělali, alespoň prozatím, žádný velký projekt. Anima Mundi a další fotografové z Polska, se téměř ve třetinovém počtu zúčastnili naší výstavy „Doteky času“ v Žirovnici (ČR) a v Nitře (SR).

Tento víkend jsme navázali spolupráci s další institucí v Polsku. Navštívili jsme osobně Filharmonii v Kielce. Cesta od nás z Jizerek do Kielce trvá poctivých 6 – 7 hodin. Přes veškeré problémy související s přesunem v čase, prostoru a nepřízně jazykové bariéry můžeme s radostí oznámit, že AFUK bude vystavovat „Doteky času“ v krásných prostorech nové budovy Filharmonie Kielce. Vernisáž proběhne v pátek 13. května.

Z této nové spolupráce, a nepřímo tak z dalšího kroku směrem k rozšíření spolupráce s našimi přáteli v Polsku, máme v AFUKu velkou radost. Dáváme tím naší malé, nezávislé, doma na koleně provozované platformě AFUK ještě více mezinárodní rozměr.