Lyrika

Poezie někdy vzniká náhle, nezvaná avšak vítaná. Našim čtenářům dobře známý fotograf a redaktor Vláďa Hudeček je mistr v zachycování barvitých a prchavých okamžiků všedních dnů.

e 24.9.2018 fvhumanik 4 Články, Lyrika, Upoutávka na homepage

Léto už je vlastně tady a tak se s jarem na AFUKu definitivně rozloučíme triptychem Františka Vrby, pokorného básníka života.

e 8.6.2018 fvhumanik 4 Články, Lyrika

Pro dnešní lyriku nám něco ze své tvorby poskytl básník, prozaik, textař a v neposlední řadě fotograf Miroslav Václavek.

e 9.4.2018 fvhumanik 4 Články, Lyrika

Vzlétněte s Vláďou Hudečkem do lyrických výšin.

e 26.3.2018 fvhumanik 4 Články, Lyrika

Štěpán Rak je světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie muzických umění. To se o něm dozvíte na jeho webu. Už se ale nedozvíte, že je to také velmi zajímavý fotograf.

e 22.12.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika

František Vrba není čtenářům AFUKu neznámý a tak není potřeba dlouhého představování.

e 30.11.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika

Minulý týden jsme ve Fotostory mohli vidět hodně silné fotky Štěpánky Burešové z místa, ze kterého mrazí v zádech. Dnes nám Štěpánka v Lyrice ukáže, jak může spojení s obrazem z takového místa ovlivnit jedno malé haiku, které by samo o sobě bez doprovodného obrazu mohlo být úplně o něčem jiném.

e 13.10.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika

Znáte to, když se Vám hlavou honí hejna myšlenek? Vláďa Hudeček ty svoje pochytal do Lyriky.

e 27.9.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika

Zdeněk Kamrla je už čtenářům AFUKu dobře známý. Tentokrát jsme pro Lyriku opět sáhli po jednom z jeho týdnů, který doprovodil popisem ve verších a vybrali z něj devět fotografií. Ty ostatní můžete vidět zde.   Mám oči, co doširoka rozevřené jsou slepé, však slyší slova co do kamene vytesal člověk co našel štěstí na ulici, leželo […]

e 15.9.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika

Na rozjezd po prázdninové přestávce tu máme malou krátkou Lyriku Vladimíra Hudečka.

e 24.8.2017 f-naty- 4 Články, Lyrika

Reportáž s fotkami a téměř lyrickým textem Jirky Trnky. V ukázkách si navíc můžete přečíst to, co jste na akci „VIII. tiché úterý“ 13.června v olomoucké kavárně Kratochvíle mohli slyšet naživo.   Ztichnul čaj i pivo. Ztichnul vzduch. Tichá je Kratochvíle. Tiché je úterý. Tiché lodi prorážejí jemně ticho tóny a zpěvem. Vplouvá do ticha František. Milostná, melancholická, […]

e 29.6.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika J

Fotolyrika Lenky Faltejskové pohladí duši a zahojí rány.

e 3.5.2017 fvhumanik 4 Články, Lyrika