Přeskočit na obsah

Přípravy na „Dart Side of the Moor“

Poprvé po mnoha letech věnovaných aktivitám kolem AFUKu spojených zejména s pořádáním výstav, jsem se rozhodl, že si vezmu zaslouženou dovolenou a budu se zase chvíli naplno věnovat svému projektu.

Do devonského Dartmooru jsem začal jezdit na jaře roku 2009. Ocitl jsem se tam tak, že jsme s Naty navštívili Lyme Regis a do Dartmooru jsme si udělali krátký jednodenní výlet. Už když jsem do toho místa jel, znělo mi v srdci a v hlavě „tohle bude Tvůj projekt na několik dalších (desítek) let“.

Jak šel život a přinášel radosti i starosti, během mého životního restartu v loňském roce jsem se rozhodl, že v roce 2016 uspořádám výstavu „The Dart Side of the Moor“.

V rámci výstavy chci představit Dartmoor a nálady jeho krajiny naší veřejnosti. Výstava je pro mne jakýmsi ohlédnutím za dosavadními výpravami do tohoto čarokrásného místa na Zemi. V žádném případě uspořádáním výstavy práce na projektu nekončí.

A tak se právě probírám negativy, kterých mám od formátu 5 x 4″, svitků i kinofilmu kolem tisícovky. A vybírám, které půjdou do finálního výběru cca 40 – 50 fotografií, které klasickou černobílou mokrou cestou nazvětšuji, zapaspartuji a zarámuji. Mám před sebou hodně práce a těším se na ni.

A s mnohými z Vás, příznivci AFUK.CZ, se těším na osobní setkání na vernisáži výstavy v květnu 2016 v Žirovnici.

*

Vernisáž výstavy se uskuteční na špýcharu v pátek 27. května od 18 hod.

Pozvánka na výstavu na facebooku