Přeskočit na obsah

Portrétování paní Stávky

Panistavka Fest Dialogy

V pátečním vedru balím Graflex a veškeré příslušenství a vyrážím směr Žirovnice. Na Panistávka festu v sobotu odpoledne budeme portrétovat. Po příjezdu ještě vyzvedávám díla z projektu Dialogy dotvořené žáky 6. třídy základní školy v Horní Cerekvi. Tím je vše plus mínus připraveno pro sobotní akci. Již obligátní večeře v Artabanu a jdeme spát. Zítra nás čeká náročný den.

Společně s projekty AFUK.CZ, VYTVORME.SE a QARI.CATERING dorazíme do kempu Panistávka krátce po třetí odpoledne.

Ještě stihneme pohodovou předbouřkovou atmosféru dětského dne.

panistavka-fest-2016

Rozbijeme stan před naší chatkou a za silného větru a hrozící bouřky rozvěsíme na prádelní šňůru Dialogy. Sotva stihnu zdokumentovat, že jsme dílka alespoň krátce vystavili a začínají padat první kapky deště. Uklízíme a usidlujeme se v chatce. Čas si krátíme popíjením vína a ujídáním kuřecího Pulao.

Pršet ne a ne přestat. Budeme portrétovat v chatce, říkám Mírovi. Ale budeme potřebovat nějaké světlo. Rychle organizujeme převoz softboxu na naše provizorní stanoviště.

Pak už to jde jako na drátkách, napřed se střídáme před objektivem mého Graflexu mezi sebou, čas ubíhá, víno teče proudem, nálada fajnová. Po pár hodinách přestalo pršet, tak pokračujeme skupinkováním venku. Až nakonec padla tma, ale ani to nás neodradilo, máme přeci softbox.

Portrétovací stanoviště zavíráme pozdě v noci. Akce vydařená, nálada výborná, příjemná setkání – prostě v Žirovnici už se cítím jako doma. Jak ráno vstanu, abych se aktivně zúčastnil kurzu „Včelaříme jednoduše“, tak to fakt nevím (dopadlo to dobře, ale o tom třeba jindy).

Portréty a skupinky které jsme nafotili budou k vyzvednutí u Míry Pokorného v Žirovnici cca za měsíc (konec července).