Přeskočit na obsah

Pondělník, rubriky a opice

Podle čínského kalendáře začal rok ohnivé Opice. Ten přináší do AFUKu čerstvý vítr. Každý den v týdnu na vás, naše čtenáře, bude čekat jedna rubrika.

V pondělí si můžete již tradičně přečíst editorial ve formě Pondělníku. Pondělník informuje, věnuje se aktuálním tématům souvisejícím s kulturou, občas trochu provokuje svými názory.

V úterý svlékáme naše hosty Do Naha. V rozhovorech, které jdou pod povrch se díváme na autory, kteří nás zaujali svojí tvorbou.

Ve středu zveřejňujeme pravidelnou Lyriku, která propojuje svět slov, básní a obrazů.

Čtvrtky jsou vyhrazené pro Fotostory, čili příběhy vyprávěné skrze fotografie, a Videostory, kde vám budeme představovat medailonky tvůrců nebo krátké reportáže z akcí, které pořádáme, nebo kterých jsme se účastnili.

Pátky se nesou ve znamení rubrik Péčko a Numen. Péčko je psychologické, myšlenky provokující zamýšlení se o smyslu či nesmyslu života a tvoření. Numen představuje nevážně vážné historky o nástrahách tvoření.

Následuje víkend, během kterého načerpáme síly, zbavíme se opic i opiček a budeme se těšit, co nám přinesou rubriky další týden.

náhledové foto: Vincent Martin & Michel Miguet