Přeskočit na obsah

Pondělník o přípravách na Žirovnici

O víkendu jsem dokončil adjustaci fotografií a většinu příprav na výstavu „The Dart Side of the Moor“. Zbývá již jen pár drobností – znovu nazvětšovat tři fotografie, které jsem během celého procesu poškodil, znovu zapaspartovat a zarámovat, vytisknout plakát, pozvánky, odvést do Žirovnice a provést instalaci výstavy.

Výstava je mým krátkým ohlédnutím za výpravami do Dartmooru mezi roky 2009 – 2016. Již při první návštěvě Dartmooru na přelomu dubna – května 2009 jsem se rozhodl, že se z této lokality pro mne stane fotografické téma. Postupně mi Darmooor odkrýval mnoho svých podob, vytrestal moji fotografickou troufalost neutuchajícími dešti i sněhovou nadílkou. Občas odměnil moji vytrvalost sluncem zalitou krajinou s dramatickými mraky na obloze.

Z návštěv Dartmooru jsem doposud přivezl na stovku negativů formátu 5 x 4, kolem čtyř desítek svitků a okolo jedné desítky kinofilmů. Dartmoor stále nepovažuji za uzavřené téma a v nejbližší době se tam chystám opět vypravit.

Na výstavě uvidíte výběr 40 – 45 černobílých fotografií. Všechny jsou zhotovené klasickým mokrým černobílým procesem. Všechny fotografie jsou originály nazvětšované pouze pro tuto výstavu.

Pokud se Vám některé z vystavených fotografií budou líbit, můžete si je zakoupit. Cena jedné zaadjustované fotografie v kvalitním rámu STRÖMBY je stanovena na 99 EUR / 2.790,- Kč. Tržby z prodeje fotografií věnuji organizacím Cesta domů a AFUK.

Výstavu otevřeme vernisáží, která se uskuteční v pátek 27.5. 2016 od 18:00 hodin. Výstavu můžete na zámeckém špýcharu shlédnout až do konce zámecké sezony roku 2016.

Těším se na setkání s Vámi tento pátek v Žirovnici.