Přeskočit na obsah

Pondělník o hlavě plné Kielce

V pátek jsme s AFUKem otevřeli další dějství výstavy „Doteky času“ v krásných prostorách Filharmonie Świętokrzyské v polském Kielce.

Obrázky více než dvaceti autorů z Polska, České Republiky, Slovenska a Litvy zdobí krásné výstavní prostory tří pater moderní budovy filharmonie. Pro otevření výstavy nám filharmonie připravila krásný zážitek v podobě koncertu s názvem „ARCYDZIEŁA SYMFONIKI“ vedené dirigentem a ředitelem filharmonie, panem Jackem Rogalou, se speciálním hostem, světovým pianistou Eugenem Indjicem.

Během koncertu jsem přemýšlel, co a jak s AFUKem dál. Kam se posunout? Jak uchopit další výstavy? Jakým způsobem do budoucna fungovat? Napadlo mne, že jsme dosáhli možná více, než jsem si na začátku cesty AFUKu představoval. Uvědomil jsem si, že to je poprvé od založení AFUKu, kdy nemám nápad a vizi, kam dál. Na druhou stranu, máme dostatek času na přemýšlení. Výstava v Kielce potrvá téměř do konce září. Co přinesou další měsíce a roky a jak se nás dotkne čas? Uvidíme.

O osud AFUKu však strach nemám. Je v dobrých rukou šéfredaktorky Natálie Stehlíkové, která jej vytáhla z neznámého, regionálního pokusu o asociaci ve svobodné a nezávislé online médium. Za to jí patří můj obdiv a dík.

 

Foto: Lukáš Mach (na fotografii instalace Kataríny Šidové a Lukáše Procházky)