afuk fotoabeceda Shelby Lee Adams Leddie&Children

Leddie Sloan, ze Sloan Fork v Kentucky, je na této fotografii zachycena, kterak sedí na židli obklopena dětmi. Fotografie byla poprvé uveřejněna v knize Shelby Lee Adamse „Apalačské portréty“ (orig. Appalachian Portraits) z roku 1993.

Autor snímku v knize neuvádí, zda se jedná o vlastní děti Leddie, a tato neznalost nutí při pohledu na fotografii přemýšlet, jak moc jsou si děti na fotografii podobné, a kolik jim asi může být let.

Shelby Lee Adams zachytil Leddie na svých několika dalších fotografiích. Z pečlivě vyžehlených riflí Leddie můžeme dovozovat, že vznik tohoto snímku – téměř formálního portrétu – byl předem připravován a aranžován.

Při fotografování rodin zobrazených v knize Apalačské portréty, Shelby Lee Adams pracoval formou „časosběrného dokumentu“, kdy stejné rodiny navštěvoval pravidelně v průběhu několika let, a v mnoha případech se pro některé rodiny stal jejich výhradním „komunálním“ portrétním fotografem.

 

afuk fotoabeceda Shelby Lee Adams Leddie&Children

afuk fotoabeceda Shelby Lee Adams Leddie&Children

Autor: Shelby Lee Adams
Fotografie: Leddie & Children
Rok: 1990
Médium: klasická černobílá fotografie

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>