Fotografické túlanie

Fotografie má mnoho podob a zabírá široké spektrum osob. Pro mě to není jen osobní záležitost, ale určite i společenská.

Napadlo mě to při příležitosti takového malého fotografického srazu, který proběhl před čtrnácti dny v Jeseníkách. Fotografie, jak ji znám, je pro mě trochu i o setkávání se a společné tvorbě. Přece jen ta výměna myšlenek je fantastická.

afuk_02 afuk_01

Proto se taky snažím rozšiřovat znalosti fotografie a to nejenom v rámci určitých workshopů, ale i v rámci internetu. Vždyť tuhle obrovskou databázi informací máme všichni na dosah ruky.

Teď se ptám vás fotografů: Pokud někdo z nás má nějaké znalosti z určitého oboru fotografie, proč je nerozšířit dále? A to buď prostřednictvím tvůrčí dílny nebo internetových portálů. Chápu, že vzdělávání není cíl každého, ale někdy jen stačí se podělit o informace a to přeci přinese užitek nám všem.

afuk_03 afuk_04

Když vezmu v potaz svět analogové fotografie, tento svět je obrovský. Množství věcí, které se v něm dají vytvářet, je až neuvěřitelné. Ale mnohdy jsou to právě těžké začátky, které odrazují začínající fotografy. Ne každý se dokáže do cíle probojovat bez pomoci. Přeci jen už to obrovské množství vybavení temné komory musí být pro začínající fotografy noční můrou.

K mojí fotografii patří neodmyslitelně i fotografická společnost. A tedy i výměna informací.

RED

Ostrava

Máte chuť podělit se v NUMEN o svoje zkušenosti z oblasti (nejen) fotografie?

Napište nám na dialogy@afuk.cz