A jako Alternativa? Nebo Analog? Pro někoho může být AFUK banda Asociálů, Anarchistů a Alkoholiků. A není to FUK? Už třetí rok se vyvíjíme a někam posouváme. Přestali jsme členy přijímat, tím pádem je ani nevylučujeme. Snažíme se být platformou pro všechny. Kreativní Umělce, nejen Fotografy a skalní Analogisty. Kultura je všude kolem nás a má spoustu tváří.

Redakční základnu máme v Jizerských hvozdech, ale fandí nám lidé v několika zemích a smekám před nezištnou podporou našich slovenských příznivkyň a příznivců. Díky nim je AFUK dvojjazyčný! Lyrická libozvučnost slovenštiny skvěle doplňuje říznost trefné češtiny.

Vzájemně se ‚oplodňujeme‘, překračujeme státní i virtuální  hranice, hecujeme se a blbnutím čelíme zblbnutí. Umělec musí své umění brát vážně, sám sebe však nikoliv. Mít nadhled je důležité nejen pro fotografy. Motto AFUKu vyjadřují krásně slova Alexandera Rodchenka:

„Fotografujte ze všech zorných úhlů, nejen od pupku, dokud všechny zorné úhly nedojdou uznání! Nejzajímavější zorné úhly směřují shora dolů a zezdola nahoru a s nimi se musí pracovat.“

_

 

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>