Začíná Prague Photo! Na co se můžete těšit?

Již po šesté v řadě začíná v Praze fotografický festival Prague Photo zaměřený na profesionální a studentskou fotografii. Organizátoři opět chystají bohatý doprovodný program, v rámci kterého budou probíhat výstavy, přednášky nebo workshopy. Festival bude probíhat po celý měsíc květen.

Festival Prague Photo se stal pro fotografy příjemnou akcí, na které se mohou setkat s umělci, kurátory či galeristy. K vidění budou tentokrát originály od téměř 230 autorů. Z galerií to bude například společnost České centrum fotografie, Asociace profesionálních fotografů ČR, PPF Art, Photo Edition Berlin, Artinbox Gallery, Galerie Montanelli, Thalia Picta, Cargo Gallery, Galerie Gambit, Galerie Millennium, aj. Představí se současní umělci, ale také klasici české fotografie.

Tereza KazdováDíla od profesionálních fotografů mohou návštěvníci porovnat s tvorbou vycházejících umělců – studentů vysokých a odborných škol. Své fotofrafie budou prezentovat např. žáci z FAMU, Slezské univerzity v Opavě, Západočeské univerzity v Plzni, Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem nebo Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě.

Letošní festival se od minulých ročníků bude lišit mimo jiné místem konání, tentokrát si organizátoři zvolili Kafkův dům v centru Prahy. V minulosti se několik ročníků Prague Photo konalo v Mánesu, který se svou jednoduchou architekturou pro festival fotografie osvědčil, minulý rok už Prague Photo byl nucen, z důvodu náročné rekonstrukce Mánesa, změnit působiště a přemístil se do DOXu. Dům, v němž se Franz Kafka před 130 lety narodil, je, na rozdíl od Mánesu a DOXu, o mnoho komornější, proto i pojetí festivalu bude pravděpodobně jiné.

Na to, jaké další překvapení Prague Photo chystá, se můžete přijít podívat sami od 22. do 28. dubna do Kafkova domu na Náměstí Franze Kafky 3, Praha 1.

DOPROVODNÉ PROGRAMY:

24. dubna. 2013 od 11 do 17 hod., přednáškový sál a plenér

Fotografická dílna s Sherrie Berger, fotografickým konzultantem z Los Angeles (příprava projektu s účastníky dílny, fotografování v plenéru, post-produkce, výběr dokumentů)

25. dubna 2013 v 17 hod., přednáškový sál

Prezentace nejnovější monografie František Drtikol – Etapy života a fotografického díly, uvede Stanislav Doležal, vydavatel a nakladatel

23. – 28. dubna 2013, expozice Archiv B&M Chochola

Celodenní projekce Fragmenty video / Podoby fotografů

23. – 28. dubna 2013 – přednáškový sál – ateliér / fotolaboratoř Cargo Gallery

Obrazy z nás – projekt Miloše Burkhardta a Ladislava Nekudy

Prague Photo bude pokračovat po celý měsíc květen 2013, a to ve dvanácti vybraných galeriích, muzeích a výstavních síních, kde budou prezentovány kurátorské projekty. Více informací na http://www.praguefoto.cz/.

 

 

Tags: