Susan Seubert: Fotografka dvou tváří

Získala ocenění v několika soutěžích. Fotí jak na digitální fotoaparát, tak se věnuje historickým technikám. Představujme vám umělkyni Susan Seubert.

Jak malý prostor dáváme na stránkách AFUKu fotografkám, říkám si. Proč? Je pravda, že ze svého okolí znám více mužů, kteří se fotografií zabývají. Když hledám náměty, tak také narážím více na fotografy než fotografky. Asi proto. Fotografek je méně. A z té menšiny většinu vyřadím, ne každá je kvalitní fotografkou a ne každá se věnuje klasické fotografii. Nakonec z toho mála, co mi zbývá, nevyberu nic, protože dám přednost fotografovi. Tolik pro vysvětlenou. Susan Seubert se však od mnohých fotografek liší. Tolik pro vysvětlenou.

Paní Seubert je fotografkou z povolání. Její portfotlio zahrnuje fotografie lifestylu, portrétů, zvířat apod. V minulosti jsme se s jejími snímky mohli setkat v časopisech jako National Geographic Traveler nebo The New York Times. Tato její práce se příliš neliší od práce jiných komerčních fotografů fotících do časopisů. Pestrobarevné obrázky přitáhují pozornost nenáročného čtenáře. Neurazí.

O to víc nadchne její volná tvorba, druhá tvář této rodačky z Indianapolis. Mystické snímky nekonečných námětů, od zátiší až k člověku. Na tyto snímky sice v lifestylových časopisech nenarazíte, zato jste je ale mohli vitět na výstavách v různých evropských a amerických městech. Susan Seubert slaví se svou volnou tvorbou úspěchy v artových soutěžích po celém světě.

Susan Seubert se narodila před třiačtyřiceti lety v Indianě. Poté vystudovala výtvarné umění na Pacific Northwest College. Živí se jako lifestylová fotografka. Její stálé bydliště bychom dnes těžko hledali, většinu svého života totiž tráví cestováním. O své tvorbě přednáší na Harvardské univerzitě.

Více fotografií naleznete na stránkách http://www.seubertfineart.com/