Pondělník

Milí čtenáři, čtyři krásná léta našeho společného setkávání na těchto stránkách i mimo ně uběhla jako voda.

e 19.12.2016 f-naty- 4 Články, Pondělník

Fotografka Katarína Grajcaríková sa pred niekoľkými rokmi úspešne etablovala na slovenskej fotografickej scéne.

e 28.11.2016 fEvla 4 Články, Pondělník

Do Žirovnice za Mirou Pokorným (zastavcas.cz) jezdím rád. Atmosféra jeho fotoateliéru v Žirovnici mě vrátí zpátky na zem, zpomalí a začnou se dít věci! Tentokrát jsme se sešli ještě s Tomem a Peterem, abychom se naučili vidět svět barevně a toto vidění dostat klasickou mokrou cestou na papír. V pátek večer jsme domluvili, jak proběhne sobota […]

e 28.11.2016 f-less- 4 Články, Pondělník

Minulý týždeň do umeleckého neba vzlietla ďalšia duša veľkého umelca. Nechcem písať životopisný článok o Leonardovi Cohenovi, ani sa zaoberať analýzou a kritikou jeho tvorby – na internete je takého textu veľa.

e 14.11.2016 fEvla 4 Články, Pondělník

Listí letos opadalo dřív, nezdá se vám? Listopad sotva začal a zem už přikryl šustivý koberec. Vydlabané dýně mě nikdy nebraly  a dušičky…ty slavím tak nějak průběžně během roku, když mám chuť zarozjímat si nad plamínkem.

e 7.11.2016 f-naty- 4 Články, Pondělník

Listí ze stromů již pomalu opadalo, barvy podzimu mizí. Dušičkový víkend, během kterého jsme zavzpomínali na své blízké, kteří tu již s námi nejsou, je za námi.

e 31.10.2016 f-less- 4 Pondělník

Málokomu se povede nakouknout pod pokličku kuchařovi své oblíbené restaurace. Stejně vzácná je možnost prohlédnout si pomyslnou „kuchyňku“ malíře či fotografky.

e 17.10.2016 f-naty- 4 Články, Pondělník

Sobota  24. septembra v Trafačke v Nitre… Výstava fotografií je pomyslný cíl fotografické duše. A přiznejme si, že mít názor někoho jiného než zainteresovaného člověka na vaše fotografie, je celkem důležité.

e 26.9.2016 fRed Aktor 4 Články, Pondělník

A je tu zas podzim, konec sezony. Zlatobýl kanadský už nám v Josefově Dole opět odkvetl. O víkendu spadly teploty a léto skončilo.

e 19.9.2016 f-less- 4 Pondělník

Je to muž, jehož hluboký hlas rezonuje s mojí duší už víc než dvě dekády. Básník, jehož pečlivě volená slova promlouvají z výšin do nitra, hluboko až ke kořenům. 

e 12.9.2016 f-naty- 4 Články, Pondělník

Pátek odpoledne přijíždíme na parkoviště v Peci a čeká nás první výšlap na Výrovku. Další skupinky jsou buď už někde na místě v horách, jdou z jiného výchozího bodu,

e 5.9.2016 f-less- 4 Články, Pondělník

Nenechte se zmást názvem. Sraz AFUKu na Výrovce se minulý víkend konal. Setkání to ovšem nebylo. Při setkáních to obvykle bývá tak, že se lidi sejdou. My jsme se potkali až před odjezdem.

e 2.9.2016 f-naty- 4 Články, Pondělník