Plzeňský sraz: Mládí vpřed a dokonalost konzervativců

Plzeňský temnosraz nátlakové analogové skupiny Západ 13 proběhl v pátek 15.2. 2013 v kavárně Kačaba. Vzhledem k pohrůžce byla účast hojná, nebo alespoň hojnější než někteří z nás očekávali.

Fotografií k posouzení bylo na stole dosti. Mladší účastníci předvedli fotografické kreace na téma fotogramů, tónování vínem, kávou, bromolej, lithprint, což v nás ostatních vyvolalo představu, co vše se dá ještě naplácat na papír, aby dílo splnilo svou uměleckou podstatu.

img008Taktéž v oblasti techniky se ukázalo, že mládí kráčí vpřed; to když z nevzhledného batohu kolega vytáhl velice pohledný aparát 4×5 vyrobený prakticky vlastnoručně. Přístroj nás natolik zaujal, že jsme začali přemýšlet, jak se ho zmocnit.

Zjistili jsme také, že i tak prostá věc, jako historická nerovná řezačka, dokáže zajímavým způsobem přidat fotografii hodnotu navíc. Ukázalo se to na fotografiích účastníků spolku 82. výsadkové divize.

Plzensky sraz, 2013Střední konzervativní proud opět předvedl dokonalost kontaktů krásné zvětšeniny, ale objevily se i nějaké šedivky, např. moje. Kromě toho byly k vidění fotoaparáty jako: Minolta XD7, Olympus XA, Pentax Spotmatic, Sklopka Zeiss a Horizont, který byl momentálně bohužel nefunkční.

Během večera se mi podařilo udělat – mnou vylepšeninou Kieva 6C osazenou makroměchem a 120 mm Roedenstockem – pár fotografií. V závěru srazu byla dána naděje, že Plzeň, jako hlavní město kultury, obnoví svou fotosoutěž; účastníci byli poučeni o nutnosti dopisovat se do kolonek účasti, aby se nám nestalo, že nám prostory nebudou stačit.

Autor článku: pan Hidejoshi

Tags: