Marc Lagrange: Fotograf intimních příběhů krásných žen

Marca Lagrangeho bychom mohli označit za obdivovatele ženské krásy, estéta a požitkáře. Při své fotografické práci si potrpí na honosné kulisy a intimní atmosféru. Jeho snímky se pohybují na pomezí glamouru a lehké erotiky.

Marc Lagrange pochází z Belgie, fotografie je mu zaměstnáním. Zaměřuje se na portréty a akty a středem jeho zájmu je žena. Žena krásná, mladá, náruživá. Aby však bylo možno rozehrát hru, jejímž výsledkem bude poutavá fotografie, je třeba, aby na place vzniklo důvěrné klima. Jen tak může model ztratit zábrany a naplno se ponořit do svého příběhu, ať už skutečného nebo na místě smyšleného.

Portrét Marce LagrangehoLagrangeho cílem není diváka šokovat, nýbrž fascinovat. Ve složitých a honosných kompozicích uniká z běžné reality do snů a fantazie. Občas svým velkoformátovým polaroidem snímá celou scénu, jindy se zaměří na pouhý detail, do jehož středu zasadí tvář krásné ženy.

Není pochyb o tom, že v pozadí luxusních snímků od tohoto šestapadesátiletého Belgičana stojí profesionální štáb počínaje asistenty fotografa, vizážisty, stylisty a interiérovými dekoratéry nekonče. Lagrange, zjevně inspirovaný prací Helmuta Newtona a Petera Lindbergha, je ve svých nápadech perfekcionista. Žádá ženu, která je nejen krásná, ale také tajemná, šarmantní, charismatická a svůdná. To všechno se musí promítnou do jedné fotografie, která v budoucnu možná bude viset na nějaké prestižní výstavě v Bruselu nebo Miami. Letošní autorova retrospektivní výstava v Graze zaplňovala prostor o velikosti 3 000 m2 a obsahovala bezmála 240 fotografických děl.

Více snímků naleznete na www.lagrange.be