Fotoexpo láká na mistry fotografie i krásné dívky

V polovině měsíce října proběhne v prostorách La Fabrika v pražských Holešovicích 1. ročník fotografického veletrhu Fotoexpo. Program bude doslova nabitý. Kromě ukázek nejnovější fototechniky se můžete těšit na různé workshopy, semináře a diskuze s předními fotografickými osobnostmi.

Veletrh Fotoexpa, kterou organizátoři prezentují jako jedinečnou audivizuální performanci české fotografie, proběhne v jeden jediný den, a to 19. října v pražských Holešovicích, konkrétně v prostorách La Fabrika, RockOpera, Klub Mecca, Mollo 22, Expogalerie, hotel Extol Inn, Megapixel. Akce začíná již v 10 hodin dopoledne. Přichystány budou semináře, prezentace a workshopy poběží po celý den až do 20. hodiny a následovat bude stylový fotografický večírek a pokračování audiovizuální show.

Své fotografické projekty zde představí několik známých fotografů, např. držitel prestižního titulu Master QEP Ladislav Kamarád, výtvarník, pedagog a držitel titulu QEP Jan Pohribný, autor autentických černobílých snímků ze severních Čech Ibra Ibrahimovič, populární český zpěvák a fotograf vážek Dan Bárta, charismatický Vladimír Brunton nebo relativně mladý český fotograf Martin Stranka, který několik posledních let v počtu ocenění doslova drtí světovou konkurenci. Z oblasti módní a reklamní fotografie představí svou tvorbu Lukáš Dvořák, Julia Skalozub a Jiří Turek. Jindřich Štrait, zástupce sociální fotografie, promítne v La Fabrice industriálně laděný černobílý dokument.

Chybět nebudou samozřejmě ani soutěže. Pro návštěvníky-fotografy se chystá bezmála pětihodinový fotomaraton, v němž budou účastníci fotit na konkrétní téma zadané na začátku soutěže. Krásné dívky se budou moci pro změnu utkat v soutěži Miss Fotoexpo, kde bude porota hodnotit kromě krásné tvářičky i jejich dovednosti v komerčním a uměleckém fotografování. Tomu však předchází registrace na stránkách Fotoexpa, kterou případné zájemkyně musí vyplnit do 15. října. Samotný fotoveletrh vyvrcholí slavnostním předáním ocenění za celoživotní přínos vybrané osobnosti české fotografie, která si odnese cenu Zlatý Foton.

Více informací o programu Fotoexpa, jehož je AFUK mediálním partnerem, naleznete na stránkách www.fotoexpo.cz.